مرکز اطلاعات بترجم
ارائه محتوای ترجمه تخصصی

مقاله ISI چیست و اصول ترجمه و نگارش آن به چه صورتی باید باشد

ارائه یک یا چند مقاله ISI در طول دوره دانش آموختگی هر فرد میتواند گامی بزرگ برای وی باشد.

1 217
مقاله ISI

در طول دوران تحصیل یکی از بزرگترین چالش های یک دانشجو تهیه مقالات جهت ارائه در دانشگاه است. اما از آنجائیکه ۹۰ درصد قشر دانشجو از مقالات از پیش تهیه شده و موجود در اینترنت استفاده می کنند و اساتید نیز به این امر واقف می باشند، اغلب اوقات از خواندن آن امتناع نموده و صرفا نمره ای جهت قبولی برای دانشجو ثبت می نمایند. اما اگر شما حتی یک استاد دانشگاه هم باشید ولی مقاله ای از روی تجربه و با زبان خودتان ارائه نداده باشید، اصولاً در مجامع علمی نیز جایگاهی نخواهید داشت چرا که کمتر کسی نام شما را به خاطر خواهد آورد. اما چاره کار چیست؟ ارائه یک یا چند مقاله ISI میتواند بصورت اساسی کارساز باشد.

یک مقاله ISI چه ویژگیهایی باید داشته باشد

اجازه بدهید ابتدا ISI را بررسی نماییم. ISI یا International Statistical Institute که در فارسی به مؤسسه بین المللی اطلاعات علمی شناخته میشود، مقالاتی را که حرفی برای گفتن داشته باشد در خود گنجانده است. به زبان ساده تر شما بعنوان کسی که فارغ التحصیل شده اید یا در حال تحصیل هستید باید آنقدر دانش آموخته باشید که بتوانید نظر و ایده شخصی خودتان را در مورد موضوعی به رشته تحریر در آورید و این امر مستلزم استفاده از اطلاعات علمی و واژه های تخصصی نیز می باشد. و بهتر است در خصوص یکی از موضوعات مطرح روز که دانشمندان در حال کار بر روی آن هستند، باشد.
اغلب دانش آموختگان و اساتید برای دریافت امتیازات علمی و برخورداری از بورسیه های تحصیلی یا جذب شدن به یک موسسه علمی معتبر، با ارائه مقاله ISI خود را مطرح می کنند.

ترجمه مقاله ISI در بترجم

در بترجم تیم تخصصی ترجمه این آمادگی را دارد که در زمینه های تخصصی هر نوع مقاله ISI را از فارسی به انگلیسی و انگلیسی به فارسی با استناد به واژنامه تخصصی و علمی به شما تحویل دهد.
شیوایی کلام و نگارش مناسب و استاندارد خود نیز یک امتیاز عالی محسوب شده و مقالات شما را پررنگتر جلوه می دهد. و همچنین موجب می گردد خواننده رغبت مطالعه آن را تا انتها داشته باشد.

 

این مقاله توسط گروه مترجمین بترجم تهیه، ترجمه و تدوین شده است.
مایل هستید سفارش ترجمه خود را به یک تیم حرفه ای بسپارید؟! همین الان سفارش دهید.

1 نظر
  1. ناشناس می گوید

    سلام ممنونم مطلب فوق العاده ای بود

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

20 − شانزده =