مرکز اطلاعات بترجم
ارائه محتوای ترجمه تخصصی

متن تخصصی مهندسی برق – فرموله کردن مساله PLC چگونه صورت میگیرد؟

فرمول سازی باهدف پیاده سازی شبکه برق

0 65

همانطور که گفتیم طراحی خطوط انتقال شامل زیربخش هایی میباشد،در این بخش به بررسی مقالات در این زمینه که در مورد PLC ( متن تخصصی مهندسی برق ) میباشد،میپردازیم.امیدوارم مطالب این بخش هم برای شما خوانندگان عزیز مفید واقع بشه.( متن تخصصی مهندسی برق ، طراحی شبکه برق ، مسیریابی plc )

 

ساختار طراحی شبکه برق

بر اساس مقالات پایه ، مساله طراحی شبکه برق در ابتدا به عنوان یک مسئله برنامه نویسی غیرخطی (MINLP) صورت گرفته است.با توجه به ماهیت ترکیبی مساله، تکنیک های بهینه سازی ترکیبی پیشرفته برای مقابله با پیچیدگی آن، از قبیل تجزیه Benders مورد پذیرش قرار گرفته است. در مقالات فرمول مختلط عدد صحیح مخلوط به منظور مقابله با سناریوهای احتمالی گسترش یافته است. مجموعه ای از سناریوها مورد توجه قرار گرفته شده و در هر یک از آنها یک زیر مجموعه از لینک ها در شبکه نادیده گرفته شده است. پیرو این رویکرد، در این مقاله تعدادی از سناریو های از پیش تعریف شده را در نظر میگیریم و بررسی می کنیم که شبکه متصل شده است و مسیریابی در هر سناریو ممکن است.

 دینامیکی بودن مسیریابی plc

کار مسیریابی PLC تنها در سطح LV در یک روش دینامیکی مواجه میشود . مساله اصلی این است که نوسانات بالا در لینک دردسترس به علت تغییرات سریع در امپدانس خط به دلیل تغییرات بار توسط مصرف کنندگان در هر نقطه اتصال در فیدر انجام می شود. از آنجا که توپولوژی شبکه به دست آمده به شدت غیر ثابت است، رویکرد مسیریابی PLC استاتیک مناسب نیست.متن تخصصی مهندسی برق

ساختار plc

متن تخصصی مهندسی برق – مسیریابی plc و تعریف و شرح مساله

هنگامی که مسیریابی PLC را در شبکه های MV  در طراحی شبکه برق در نظر می گیریم، اثرات تغییرات امپدانس پراکنده در شبکه های LV به طور متوسط ​​در سطح پست MV-LV به طور میانگین آماری محاسبه می شود و منجر به کاهش قابل توجهی از تغییرات کیفیت لینک با توجه به شبکه های برق LV می شود. علاوه بر این، واکنش سریع به تغییرات شبکه برای جلوگیری از از دست دادن اتصالات PLC ضروری است. روشهای پیشگیرانه که معمولا در طول برنامه ریزی شبکه به عنوان یک جدول استاتیکی اجرا می شوند، به نظر می رسد یک راه حل جذاب است: انتخاب مسیریابی از پیش محاسبه شده توسط سیستم مدیریت شبکه PLC (NMS) به وجود می آید، زیرا هر گونه تخریب عملکرد پیوند را حس می کند.سپس گره های PLC نیازی به زمان و پهنای باند ندارند تا مسیر را به انتهای گره مورد نظر پیدا کنند.

مساله برنامه ریزی شبکه شامل دو وظیفه مختلف، اما مرتبط است. طراحی توپولوژی. اولین وظیفه شامل تصمیم گیری در مورد توپولوژی شبکه PLC با قرار دادن AP ها و تکرار کننده ها (که برای فعال کردن فیدر MV طولانی به ارتباط PLC نیاز است) برای اطمینان از اتصال (یعنی حضور حداقل یک مسیر بین هر EN و DMS) در سناریو کامل نامیده می شود که در آن تمام لینک ها در دسترس هستند و در اصطلاح سناریو l که در آن پیوند l در دسترس نیست.متن تخصصی مهندسی برق – طراحی شبکه برق

  فرآیند مسیریابی

مسیریابی. وظیفه دوم، با توجه به توپولوژی موجود در اولین وظیفه، ظرفیت  APو پیوندها (بدست آوردن محدودیت های مربوطه) و تراکم پیش بینی شده توسط هر EN، شامل تصمیم گیری در هر سناریوی Lو مسیریابی بین هر دو طرف (EN، AP) اجازه می دهد که تمام تقاضای EN را انجام دهد.مسیرها باید در هر سناریو پیدا شوند. وظیفه دوم باید تأیید کند که در هر سناریو حداقل یک مسیر در هر زوج (EN، AP) ظرفیت محدودیت را برآورده می کند. این دو وظیفه به طور همزمان با حل یک مساله بهینه سازی ترکیبی (CO)حل می شود. اگر هر دو وظیفه انجام شود، به عنوان مثال، اگر یک راه حل مساله پیدا شود، شبکه انعطاف پذیر n-1 به دست می آید. مساله کلی برنامه ریزی شبکه در شکل زیر خلاصه شده است.طراحی شبکه برق-

متن تخصصی مهندسی برق

ما شبکه برق را بعنوان یک گراف غیرقابل هدایت G(K,Ʌ) نشان می دهیم. تعاریف زیر برای مجموعه K از گره ها، مجموعه ی Ʌ از لینک ها و مجموعه  از مسیرهای غیر مستقیم در G.

لطفا مقاله ” ترجمه تخصصی برق قدرت – طراحی خطوط انتقال ارتباطات در شبکه توزیع چگونه انجام میشود؟ ” مطالعه نمایید

مجموعه گره ها :

از نقطه نظر ارتباطات، گره های شبکه می توانند سوئیچ های ساده، نقاط دسترسی (AP) یا گره های انتهایی ) (EN باشند. به این ترتیب، مجموعه های زیر از گره تعریف می شوند:

  • K: مجموعه ای از گره ها
  • ∑:مجموعه ای از ENs ها
  • A: مجموعه ای از مکان های کاندید AP ؛ از این پس AP واقع در گره a به عنوان AP a اشاره خواهد شد.
  • مجموعه لینکها و مسیر: با توجه به طبقه بندی گره، مجموعه های زیر تعریف می شوند:
  • Ʌ: مجموعه ای از لینک های شبکه : مجموعه ای از مسیرهای p بین EN ها و APs کاندید که یک مسیر ,ln}…, ۱  P={lبه طول n که یک مجموعه مرتب شده ازn لینک غیرمستقیم که یک  EN  ∑ s را به یک AP  A   a  متصل میکند. توجه کنید که در این مساله ما ،مسیرهای مجدد تولید شده را با طول n=0 در نظر میگیریم،یعنی لینکی وجود ندارد و وقتی تعریف میشود که EN ، AP  نیز هست.
  • : مجموعه ای از مسیرهای p بین داده های EN 2 و همه کاندیدهای APs؛ توجه داشته باشید که Π=US Πs
  • : مجموعه ای از مسیرهای p بین EN معین  ∑ s و یک AP معینA   a  همراه با
  • : مجموعه ای از مسیرهای p بین یک EN داده شده ی ∑ s و یک AP  معین A a  که حاوی لینک l  Ʌ نیست،.توجه داشته باشید که مجموعه ای از لینک های سناریو کامل Ʌ است. متن تخصصی مهندسی برق

منبع

این مقاله توسط گروه مترجمین بترجم تهیه، ترجمه و تدوین شده است.
مایل هستید سفارش ترجمه خود را به یک تیم حرفه ای بسپارید؟! همین الان سفارش دهید.

منبع منبع

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

5 + هجده =