مرکز اطلاعات بترجم
ارائه محتوای ترجمه تخصصی

ترجمه مقالات دانشجویی با سرعت و دقت بالا و استفاده از واژگان تخصصی

در ترجمه مقالات دانشجویی استفاده از کلمات مناسب بسیار مهم است

0 159
ترجمه مقالات دانشجویی

تهیه و تدوین یک مقاله ی پر محتوا و کار شده ، از عمده فعالیت های مفید و کاربردی یک دانشجو در طول دوران تحصیلش می باشد. هرچه این مقاله با کلامی شیوا تر و البته تخصصی تر ارائه گردد ، مسلماً در بین دیگر اساتید و دانشجویان مورد توجه قرار خواهد گرفت. اما بسیار کمتر پیدا می شوند دانشجویانی که بخواهند برای مقاله ای از صفر تا صد وقت گذاشته و آنرا به زبان خودشان نگارش نمایند. همچنین باید از طرفی تخصصی بودن و غیر تکراری بودن موضوع را نیز در نظر بگیرند. لذا تنها راه حل باقی مانده استفاده از مقالات خارجی است. اما باز هم ترجمه مقالات دانشجویی به دلیل تخصصی بودن خود نیز چالش دیگری است که دانشجو با آن درگیر است.

موارد مهم در انتخاب و ترجمه مقالات دانشجویی

برای ترجمه مقالات دانشجویی چند فاکتور مهم را باید در نظر گرفت. می خواهیم این فرض را در نظر بگیریم که دانشجو خود شخصاً میخواهد مقاله اش را ترجمه نماید.
الف – ابتدا دانشجو میبایست موضوعی را انتخاب نماید که در آن از دانش کافی برخوردار باشد. در این حالت فهم بسیاری از جملات برای وی آسانتر خواهد شد.
ب – در ادامه دانشجو میبایست هر جمله ای را که ترجمه می نماید، آنرا در مطالب مشابه همان تخصص برده و کلمات تخصصی آن را بیابد و با ترجمه خود تطبیق دهد. بکارگیری کلمات تخصصی در یک مقاله میتواند امتیاز بسیار مثبتی را برای ارائه دهنده مقاله بدنبال داشته باشد. زیرا هرچه مطلب سنگین تر باشد، میزان دانش و تسلط وی بر آن موضوع را میرساند. این دقیقاً کاریست که ما در تیم بترجم برای ترجمه مقالات دانشجویی انجام میدهیم.
ج – استفاده از منابع تخصصی مانند انواع دانشنامه های معتبر مانند ویکی پدیا، مایکروسافت انکارتا و لغتنامه های عمید و دهخدا و همچنین سایتهای مرجع مربوط به موضوع میتواند در ترجمه یک مقاله بصورت تخصصی بسیار کاربرد داشته باشد.
از عمده مشکلاتی که یک دانشجو برای تهیه و ترجمه مقالات با آن روبروست مسأله زمان است. بسیاری از دانشجویان عزیز به دلیل درگیر بودن با دروس دیگر بصورت روزانه و بخصوص در زمان امتحانات، وقت کافی برای ترجمه مقاله ندارند. لذا تیم بترجم سرعت در عمل را نیز در ترجمه مقالات دانشجویی در دستور کار خود قرار داده است. با وجود این ویژگی در نهایت شما مقاله ای را تحویل خواهید گرفت که ضمن رعایت کلیه موارد تخصصی، در نهایت دقت و سرعت انجام شده و بصورت تضمین شده تقدیمتان خواهد شد.

 

این مقاله توسط گروه مترجمین بترجم تهیه، ترجمه و تدوین شده است.
مایل هستید سفارش ترجمه خود را به یک تیم حرفه ای بسپارید؟! همین الان سفارش دهید.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

1 × دو =