مرکز اطلاعات بترجم
ارائه محتوای ترجمه تخصصی

ترجمه تخصصی مقاله پزشکی و اصول نگارش آن چه مزایایی برای دانشجو دارد

ترجمه تخصصی مقاله پزشکی و اصول نگارش آن

0 166
ترجمه تخصصي مقاله پزشکي

از بین دروس دانشگاهی همیشه تهیه یک مقاله وزین برای دانشجویان نوعی چالش محسوب می گردد. علی الخصوص در رشته پزشکی که پر از واژگان تخصصی و گاهاً غیرقابل هضم برای عموم مردم است. لذا تهیه مقاله پزشکی که معمولا از سایت ها و منابع انگلیسی زبان استفاده می شود مرحله آغازین کار است. در ادامه می بایست ترجمه تخصصی مقاله پزشکی انجام گیرد. در غیر اینصورت مقاله ی تهیه شده چندان مورد پسند اساتید و مجامع علمی قرار نخواهد گرفت.

برای ترجمه تخصصی مقاله پزشکی شخص می بایست به کلیه واژه های تخصصی و البته اطلاعات پزشکی مناسب واقف بوده و از آن در برگردان فارسی به درستی استفاده نماید. بعنوان مثال اگر بخواهید در جایی از مقاله تنها با نام بردن DNA بصورت اختصاری توضیحی در مورد آن ارائه نمایید مقاله تان جلب توجه خاصی نخواهد کرد. اما کافیست یک جمله در مورد اینکه کلمه DNA برگرفته از چه واژگانی است و معنی کامل آن چیست در مقاله خود ارائه دهید. بخصوص اگر در زمان دادن کنفرانس باشید مسلماً توجه زیادی به سمت شما جلب خواهد شد.

البته مثال بالا هیچ مصداق عملی ندارد و تنها جهت روشن شدن موضوع برای ترجمه تخصصی مقاله پزشکی بیان گردیده است.

در ادامه ترجمه تخصصی مقاله پزشکی کاربرد منابع بسیار معتبر و به روز در زمینه پزشکی است، اشاره به سازمانها و یافته های جدید دانشمندان نیز میتواند در تخصصی تر کردن هرچه بیشتر مقاله تان شما را یاری نماید. این یکی از نکات مهمی است که در تیم بترجم برای ترجمه تخصصی مقاله پزشکی به آن توجه زیادی میشود.

یک مقاله تنها به نوشتن یا کپی کردن چند صفحه مطالب پیش پا افتاده در رشته شما نیست. یک مقاله موفق و تخصصی میتواند اعتبار شما و آینده شما را به کل دگرگون سازد. برای آنکه جایگاه مناسبی در مجامع علمی داشته باشید و در بین صدها دانشجوی پزشکی بین شما و دیگر دانشجویان تفاوتی احساس گردد، نیازمند آن هستید که تخصص خود را به رخ بکشید.

 

این مقاله توسط گروه مترجمین بترجم تهیه، ترجمه و تدوین شده است.
مایل هستید سفارش ترجمه خود را به یک تیم حرفه ای بسپارید؟! همین الان سفارش دهید.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

چهار × سه =