مرکز اطلاعات بترجم
ارائه محتوای ترجمه تخصصی

ترجمه تخصصی برق قدرت – طراحی خطوط انتقال ارتباطات در شبکه توزیع چگونه انجام میشود؟

طراحی خطوط انتقال

plc
0 105

با سلام خدمت شما خوانندگان عزیز و همراهان همیشگی .امروز  با بحث زیبای plc که در مورد رشته برق میباشد ،در خدمت شما هستیم.صلاح دونستم مقاله ای در مورد ترجمه تخصصی برق قدرت و شبکه توزیع برای شما انجام بدهم و در اختیار شما بگذارم. این مقاله شامل   زیربخش هایی هستش که درادامه براتون  توضیح میدم .( ترجمه تخصصی برق قدرت – منبع تغذیه – شبکه توزیع – مکان یابی بهینه )

در این نوشته یک مساله بهینه سازی شده با هدف تخصیص بهینه نقاط دسترسی به پست ها و تکرار کننده ها به فیدر MV تهیه شده است. یک روش بهینه سازی چند هدفه، برای حفظ تعادل تقاضا در به حداقل رساندن هزینه تخصیص تجهیزات و به حداکثر رساندن قابلیت اطمینان مسیر شبکه PLC، استفاده میگردد. محدودیت های انعطاف پذیری و ظرفیت ها به درستی مدل سازی می شوند تا ارتباطات را، حتی تحت شرایط اتصال خطا تضمین کنند. به عنوان یک محصول جانبی، الگوریتم بهینه سازی مسیریابی بهینه را نیز به ارمغان می آورد. شبیه سازی های انجام شده بر روی یک شبکه توزیع ولتاژ متوسط زیرزمینی، روش پیشنهادی را تایید می کند.

ابتدا در مقدمه ای مختصر یه شناخت اولیه از plc  پیدا میکنیم.

مقدمه شبکه های خطوط انتقال( PLC ) ترجمه تخصصی برق قدرت

ارتباطات قابل اطمینان در شبکه های خطوط انتقال (PLC) یک نگرانی عمده برای استقرار برنامه های شبکه قعال در مقیاس ولتاژ کم (LV) و ولتاژ متوسط (MV) میباشد. چنین شبکه هایی از دیدگاه ارتباطات به عنوان ” مفهوم شبکه هوشمند ” با تکامل شبکه های توزیع مجازی به سمت یک شبکه توزیع کاملا اتوماتیک میروند. از این رو، یک سیستم PLC قابل اعتماد باید ویژگی های جدیدی نظیر نظارت و کنترل توزیع پراکنده ، تنظیم مجدد شبکه در زمان واقعی و مدیریت تقاضای جانبی را به کار گیرد.

شبکه های الکتریکی برای چنین هدف گسترده طراحی نشده اند. در نتیجه، یک شبکه PLC از نواقص بسیاری در مقایسه با دیگر شبکه های ارتباطی سیمی آسیب میبیند، به عنوان مثال، ویژگی های کانال های متغیر با زمان منجر به تغییرات دینامیکی امپدانس و یا ضعف قابل توجه سیگنال میگردد.

سناریو که در این مقاله مورد بررسی قرار می گیرد، با هدف ایجاد ارتباط مطمئن بین یک گره انتهایی PLC و یک سیستم مدیریت توزیع (DMS) / کنترل نظارت و دستیابی داده ها (SCADA) از طریق یک یا چند گره انتهایی PLC مجهز به نقاط دسترسی (AP) میباشد. بنابراین، ارتباطات مورد بحث در دو مرحله اتفاق میافتد: اولین، از طریق شبکه برق PLC، بین یک EN داده شده و یک AP مناسب؛ دومی، از طریق یک شبکه ارتباطی مناسب (مانند فیبر نوری)، بین AP و DMS / SCADA.

ساختار شبکه توزیع

در این مقاله اقدام سابق که در آن مسیرها و تکرار کننده های سیگنال به منظور غلبه بر مشکلات مورد توجه ضروری فوق، در نظر گرفته شده است. با توجه به انعطاف پذیری، قرار دادن بسیاری AP ها (در نهایت بعضی از آنها در حالت آماده به کار گرم) DMS را قادر می سازد با یک EN مشخص از سایت های مختلف ارتباط برقرار کنند. علاوه بر این، حتی اگر شبکه توزیع به عنوان یک درخت به صورت الکتریکی عمل می کند، پیکربندی شبکه فیزیکی می تواند از دیدگاه PLC در نظر گرفته شود، حتی پل های مناسب می توانند در جایی که فیدر قطع می شود معرفی شوند. به عنوان مثال، ساده ترین مورد، توسط شبکه های زیرزمینی MV ساخته شده است، جایی که سوئیچ ها در زیر پست MV / LV واقع شده اند و مودم های PLC می توانند به عنوان دستگاه های پل عمل کنند.

در این کار، ما علاقه مند به تضمین این هستیم که EN ها همیشه به حداقل یک AP مرتبط هستند، حتی اگر هرپیوند غیرممکن باشد، یعنی شبکه (۱n-) است. با این حال، انعطاف پذیری هنوز برای جلوگیری از وقفه در ارتباط، کافی نیست. سپس یک مساله برنامه ریزی شبکه را برای یک شبکه PLC ولتاژ متوسط زیرزمینی تشکیل می دهیم که عبارت است از قرار دادن مطلوب AP ها و تکرار کننده ها در مسیریابی مطلوب، به طوری که شبکهPLC ،n-1)) بارمقاوم در برابر شکست هرپیوند واحد است.

مکان یابی بهینه و مسیریابی مطلوب

مکان یابی بهینه : بهینه سازی از نظر میزان نیاز و تقاضای مطلوب در (i) به حداقل رساندن ارائه تجهیزات PLC و هزینه های نصب و راه اندازی، و (ii) حداکثر رساندن قابلیت اطمینان متوسط ​​مربوط به مجموعه ای از شرایط عملیاتی در نظر گرفته شده است. لازم به ذکر است که یکی ازنوظهوری کلیدی روش پیشنهادی این است که به طور مشترک از عهده دو وظیفه، یعنی مکان یابی بهینه AP ​​ها و مسیریابی مطلوب، که به طور سنتی، به عنوان دو وظیفه مستقل (و در نتیجه ناهماهنگ) انجام می شود، بربیایید. برعکس، در این مقاله، این دو وظیفه کاملا مرتبط با هم با یک رویکرد بهینه سازی چند هدفه به طور همزمان حل می شود.

لطفا مقاله ” ترجمه تخصصی مقالات برق – مراحل تجزیه و تحلیل تغییرات تولید CNFET چگونه انجام میشود؟ ” مطالعه نمایید

افق پیش رو برای اینترنت آینده

این رویکرد به طور کامل با مفاهیم در حال توسعه در چارچوب اینترنت آینده [۳] مطابقت دارد: به ویژه، اینترنت آینده در نظر دارد بر محدودیت های ناشی از عدم هماهنگی در میان روش های متعلق به لایه های مختلف و / یا به هواپیماهای مختلف (کنترل / مدیریت) و / یا به شبکه های مختلف ناهمگن ، با هدف طراحی روش های چند منظوره غلبه کند که قادر به کنار آمدن با یک تک عکس می باشند و وظایفی را به طور سنتی به صورت جداگانه مورد رسیدگی قرار دهد. در این راستا، اینترنت آینده چندین عامل را فراهم می کند (به عنوان مثال جدا کردن الگوریتم از فناوری اصلی، امکان انجام تصمیمات کنترل در یک واحد تکمیلی متمرکز و از راه دور، اجرای تصمیمات مربوطه و غیره)، که می تواند حتی در این موارد در این مقاله مورد بهره برداری قرار بگیرد./ ترجمه تخصصی برق قدرت – ( مکان یابی بهینه )

اجزای PLC ( منبع تغذیه )

پس از حالت صنعت (بخش دوم)، مساله برنامه ریزی شبکه به عنوان یک روش بهینه سازی ترکیب (CO) در بخش سوم تعریف و فرمول سازی می شود. بخش چهارم مطالعات موردی و نتایج شبیه سازی را ارائه می دهد. در نهایت، ما نتیجه گیری و تحقیقات آینده را در بخش پنج به پایان می رسانیم./ منبع تغذیه

PLCها در اصل از یک منبع تغذیه ،واحد دریافت سیگنالهای ورودی،واحد پردازش مرکزی همراه با ریزپردازنده،حافظه ذخیره سازی برنامه،واحد ارسال سیگنالهای خروجی و… تشکیل شده اند.در PLC نحوه کنترل پروسه به صورت یک برنامه در حافظه آن ذخیره می شود.در شکل زیر می توانید واحدهای مختلف یک PLC را مشاهده نمایید ./ ترجمه تخصصی برق قدرت – منبع تغذیه

ترجمه تخصصی برق قدرت - شبکه توزیع - اجزای منبع تغذیه - مکان یابی بهینه

 

این مقاله توسط گروه مترجمین بترجم تهیه، ترجمه و تدوین شده است.
مایل هستید سفارش ترجمه خود را به یک تیم حرفه ای بسپارید؟! همین الان سفارش دهید.

منبع منبع مقاله

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

چهار × 2 =