مرکز اطلاعات بترجم
ارائه محتوای ترجمه تخصصی

ترجمه تخصصی آنلاین؛ اهمیت سرعت

اهمیت سرعت در خدمات ترجمه تخصصی گروه بترجم

0 179
ترجمه خوب را چگونه بشناسیم
ترجمه تخصصی آنلاین؛ اهمیت سرعت
 
… ” ترجمه خوب خدمتی است از یک مترجم حرفه ای که مشتری ترجمه همواره در جستجوی آن بوده است. از گذشته تا کنون، پیدا کردن مترجمی خوب و مسلط برای ترجمه تخصصی برای خریداران خدمات ترجمه از چالش های اساسی و پر زحمت بوده است. در این سری از مطالب به زوایای مختلف و نکات مهم در ترجمه می پردازیم. در گروه ترجمه تخصصی بترجم، این نکات همواره مورد توجه بوده است و ما سعی داریم با طرح این موضوعات به افزایش آگاهی عمومی در زمینه خدمات ترجمه، به ویژه ترجمه تخصصی، کمک کنیم.” …
پس از کیفیت، که در نوشتار قبل تا حدودی به آن پرداختیم، معیار سرعتدارای اهمیت به سزایی است.
زمان– به همین منظور سرعت ترجمه را برمبنای تعداد کلمات ترجمه شده با کیفیت مورد نظر در یک واحد زمان، مثلا ساعت یا روز، در نظر می گیرند (کلمه به عنوان کوچکترین واحد قابل شمارش ترجمه مبنای قیمت گذاری و دیگر مسائل تخصصی در ترجمه نیز هست). در گروه ترجمه تخصصی بترجم سه زمان بندی عادی، نیمه فوری، و فوری در نظر گرفته شده است.
سطوح کیفی–  طلایی، نقره ای، برنزی؛ درجه یا سطح کیفی مورد انتظار مشتری عاملی تعیین کننده در ترجمه است. هرچه ترجمه با کیفیت تری بخواهیم، می بایست بطور متوسط زمان بیشتری به مترجم بدهیم تا بتواند ترجمه را بصورت مطلوب تحویل دهد.
تجربه مترجم– هرچه مترجم مجرب تر باشد، زمان مورد نیاز وی کمتر خواهد بود چرا که ساختارها و کلمات تخصصی را بهتر می شناسد و قادر است با حداقل فعالیت ترجمانی محصول مورد نظر را که متن ترجمه شده است، تولید کند. در گروه ترجمه تخصصی بترجم بسته به نوع سفارش مشتری از بهترین و مجرب ترین مترجمان استفاده می شود.
حوزه تخصصی– در هر حوزه تخصصی سرعت مشخصی به عنوان میانگین انتظاری از مترجم مطرح است. بطور کلی یک مترجم چیزی بین ۱۰۰۰ تا ۱۵۰۰ کلمه در روز با کیفیت طلایی ترجمه می کند. بطور مثال ترجمه یک قرارداد بازرگانی که جنبه حقوقی نیز دارد نیازمند صرف وقت ویژه ای برای مطالعه نوع قرارداد متداول در هر حوزه است. در این مثال به کار بردن کلماتی ویژه نیز مورد توجه خواهد بود.
علی سبزه ای

کارشناس ارشد ترجمه

 

این مقاله توسط گروه مترجمین بترجم تهیه، ترجمه و تدوین شده است.
مایل هستید سفارش ترجمه خود را به یک تیم حرفه ای بسپارید؟! همین الان سفارش دهید.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

10 − نه =